Extraliga: Šťastena priala viacej súperom..

Extaliga: Kysucké Nové Mesto vs. Ružomberok

V sobotu sme privítali súperov z Ružomberka. Nakoľko po predošlom dni Miky mal kŕče v nohách, na štvorhru nastúpil na jeho miesto jeho mladší brat Kubo. Po napínavom súboji, kedy v piatom sete viedli 7:6, nakoniec prehrali 11:8 a tým získali prvý bod súperi. Následne Miky hladko podľahol Jahodovi a všetci sa sústredili na napínavý súboj Kuba Ševeca s Michalom Hodorom. Po úspešnom prvom sete 11:9 však Hodor vyhral druhý set 11:6 a ďalšie sety už boli záležitosťou koncoviek. Oba však vyhral Hodor, tretí 16:14 a štvrtý 13:11. Súperi už viedli 3:0 a Valuch prehrával 2:0 na sety s Kaššayom. Následne vyhral set a vo štvrtom viedol 8:4 a všetko nasledovalo úspešnej otočke. No Kaššay dotiahol na 10:10 a následne koncovku vyhral a už bolo 0:4. Nastúpili Jakub Ševec proti Daliborovi Jahodovi a Miky Ševec proti Andrejovi Kaššayovi. Keď Kubo podľahol Jahodovi po napínavom súboji 3:2 na sety a Miky prehrával 0:2 na sety, zdalo sa, že stretnutie skončí potupnou prehrou 0:6. No Miky ako Fénix vstal z popola, zabudol na svoje kŕče v nohách a v dramatickom súboji dokázal zvrátiť stretnutie vo svoj prospech! Napriek dvom nevyužitým mečbalom za stavu 10:8, dokázal za stavu 10:10 zahrať dva neuveriteľné backhandy (ktorým ani sám pomaly neveril) a získal pre seba tretí mečbal, ktorý využil a získal tak prvý bod pre domáci tím. Vylepšiť stav stretnutia sa podujal Róbert Valuch, ktorý nastúpil proti Michalovi Hodorovi. Nakoľko s ním ešte nikdy neprehral, očakávali sme druhý bod pre nás. No prvý set prehral 9:11 a následne aj druhý 10:12. V treťom sete za stavu 9:10 odvracal mečbal a po nahodenej lopte vyzeralo, že je koniec, no skvelým blokom na telo vyrovnal a následne set vyhral. No vo štvrtom sete už Hodor nenechal nič na náhodu a vyhral 11:7. Rozohraný súboj medzi Kubom Ševecom a Andrejom Kaššayom (priebežne 1:2 na sety) sa už nedohral. Hostia si odniesli výhru 6:1, ale nutno dodať, že šťastena stála na ich strane. Väčšinu koncoviek vyhrali oni a taktiež sieťka a hrany stola stáli pri nich. Ale – ako všetci vieme, aj taký je náš šport 😉