Extraliga – napínavé až do konca!

Extraliga: Kysucké Nové Mesto vs. Stará Ľubovňa

V piatok 5. februára sme privítali súperov zo Starej Ľubovne a následne sme v priateľskej atmosfére odohrali veľmi napínavý zápas. Všetko nasvedčovalo klasickému priebehu, keď napriek úspešnému prvému setu M. Ševeca s R. Valuchom prehrali štvorhru proti Poľovi s Gumanom. Následne Mikuláš Ševec vo veľmi napínavom dueli podľahol Marekovi Hakymu a razom sme prehrávali 0:2. Potom sa však karta obrátila, keď Jakub Ševec porazil Petra Poľu a následne vo vynikajúcom a napínavom dueli porazil Róbert Valuch jednotku súpera Stanislava Gumana 13:11 v rozhodujúcom sete. Následne Kubo jasne porazil Hakyho 3:0 na sety a keď ešte Róbert Valuch porazil Petra Poľu, tak aj napriek Mikyho prehre s Gumanom bol stav stretnutia 4:3! Následne Kubo dokázal poraziť aj Gumana a razom naše družstvo bolo iba krôčik od víťazstva! A na ďalší zápas nastúpil Róbert Valuch proti Marekovi Hakymu. Zdalo sa, že je rozhodnuté! Veď porazil ich dvoch lepších hráčov, navyše hneď v prvom sete sa ocitol vo vedení 7:1! No Marek sa chytil a začal všetko chytať a dal Valuchovi poriadne zabrať. Nakoniec sa dotiahli až do rozhodujúceho setu, z ktorého nakoniec víťazne vyšiel Marek Haky. O víťazný bod pre nás sa pokúsil ešte Miky Ševec, ktorého šance proti Petrovi Poľovi neboli zrovna veľké. Napriek srdnatému výkonu podľahol a stretnutie skončilo remízou 5:5.

Pre náš tím je to napriek tomu úspech, nakoľko to prvý krát nebola prehra!